Zadzwoń do nas:
+48 604 39 67 67


Napisz do nas:
powerwashers.psc@gmail.com

Czyszczenie i pranie dywanów

Na pewno pamiętacie państwo swoje pierwsze dywany. Emanowały żywymi kolorami i przyciągały blaskiem. Lecz z czasem uległy zabrudzeniu pomimo regularnych prób czyszczenia. Większość dywanów szczególnie szybko wchłania w siebie substancje płynne, które potrafią na stałe oszpecić dywan. Oczywiście rozwiązaniem mogłoby być wymienianie dywanu co pół roku, ale czy na pewno? Przecież po niedługim czasie znowu uległ by zabrudzeniu. Z resztą tym sposobem myślenia, powinniśmy wyrzucać zastawę po każdym obiedzie, zamiast ją myć 🙂
W obecnej chwili metody czyszczenia dzielą się na te co piorą i takie co mają wyprać. Jest wiele firm, które oferują swoje usługi przy pomocy urządzeń amatorskich. Niestety te urządzenia Nasza firma zdecydowanie jest w tej drugiej grupie, dzięki najbardziej zaawansowanym nietuzinkowym urządzeniom oraz wiedzy opartej o edukację i praktykę. Zamawiając usługę w naszej firmie, możecie być państwo pewni rezultatów. Lecz zanim to uczynicie to zamówcie bezpłatną próbę, która mamy nadzieje przekona państwa do naszych usług i pozwoli zbudować uczciwą relację.

1.Etap – odkurzanie/ trzepanie

Wstępne odkurzenie na sucho. Większość zabrudzeń to zabrudzenia suche, więc zebranie ich znacząco wpływa na wynik czyszczenia jeszcze przed zastosowaniem jakiejkolwiek chemii. Odkurzacze których używamy to urządzenia antyalergiczne z hydrosystemem. Maszyny wykorzystującą separację odśrodkową, posiadają dwa niezależne obiegi powietrza, wytwarzają podciśnienie 230 mbar i przepływ powietrza 55l/s. Unikalnie opracowana głowica z turbo szczotką pozwala na dokładne wyczesanie runa dywanu lub wykładziny i odessanie wszystkich zanieczyszczeń stałych. Obszar filtracji powietrza to 4,5m3/min.

 2. Etap – naniesienie środka piorącego metodą pre-spray
 Po usunięciu suchych zabrudzeń należy doprowadzić do rozpuszczenia brudu, który pozostał na dywanie. Pojęcie „rozpuszczanie brudu” używane jest tu w znaczeniu potocznym i w zależności od rodzaju brudu oznacza oddzielenie brudu od włókna, wytworzenie emulsji (zabrudzenia na bazie oleju), czy też „zmydlenie” tłuszczu. Najrzadziej „rozpuszczanie brudu” oznacza rozpuszczanie, ale to też się zdarza w przypadku niektórych zabrudzeń na bazie wody.

Ten wstępny etap, jakim jest rozpuszczenie brudu, decyduje o skuteczności czyszczenia, a jest jednocześnie najbardziej zaniedbywany. Celem rozpuszczania brudu jest odseparowanie go od włókna wykładziny. Na skuteczność rozpuszczania brudu mają wpływ cztery czynniki : działanie chemiczne, temperatura, działanie mechaniczne oraz czas.

 3. Etap – czyszczenie właściwe/ ekstrakcyjne

 Po rozpuszczeniu brudu należy go w jakiś sposób usunąć z dywanu. Najskuteczniejszą metodą jest wypłukanie i odsysanie brudu. Wypłukujemy rozpuszczony brud wielofunkcyjnym ekstraktorem. Potężna pompa natryskowa osiągający moc 83bar (regulowana) w połączeniu z mocną trzykomorową turbiną ssącą, pozwala wypłukiwać zabrudzenia z doskonałym efektem końcowym.

 

 

4. Etap – zaczesanie

Ostatnim zabiegiem na zakończenie czyszczenia jest zaczesanie dywanu w jednym kierunku.

 

 

 

 

5. Etap – suszenie

Etap-5---suszenie-runa-dywanuDywan generalnie nie znosi wody. Niestety dogłębne czyszczenie zawsze wiąże się z pewnym zmoczeniem. Należy więc zadbać o odpowiednie warunki do wyschnięcia: niezbędne jest przewiew i temperatura w pomieszczeniu, uniesienie niektórych mebli no i czas. W razie konieczności można użyć specjalistycznych wentylatorów do całkowitego wysuszenia.

 

 

W celu uzyskania najlepszych efektów prania ekstrakcję wspomagamy poprzez:

  • odplamianie punktowo plam
  • działanie mechaniczne wspomagające rozpuszczanie brudu
  • opcjonalnie neutralizacja uporczywych zapachów (m.in. uryna, wymioty)
  • zapewnienie odpowiednich warunków schnięcia poprzez użycie mocnego odkurzacza który dokładnie wyciąga wilgoć,

Z powyższego opisu łatwo wyciągnąć wniosek, iż nie sposób dokładnie wyczyścić dywany w warunkach domowych (przy użyciu szmatek, gąbek i szczoteczek)nie używając urządzeń wyspecjalizowanych do tego celu. Dodatkowo, jest to czynność pracochłonna i z tych powodów najlepiej powierzyć ją namJ