Zadzwoń do nas:
+48 604 39 67 67


Napisz do nas:
powerwashers.psc@gmail.com

Czyszczenie i pranie tapicerek

To nie przypadek, że tak bardzo wolimy meble tapicerowane od plastikowych. Dzięki tym obiciom, łatwo zauważyć, że nie jest to szpital lub inna placówka medyczna. Jednakże, choć pod względem wizualnym i estetycznym, tapicerowane meble prezentują się o wiele atrakcyjniej od plastikowych krzeseł, to jednak sprawiają one dużo kłopotów z prawidłowym utrzymaniem ich czystości. Sami lekarze zwrócili uwagę na fakt, iż tapicerki świetnie gromadzą i kumulują w sobie bardzo dużą ilość bakterii, głównie kałowych oraz kurzu, który te bakterie przenosi. Ma bezpośredni wpływ na jakość i zapach powietrza. Jedno tapicerowane krzesło nie stanowi problemu. Lecz jeśli jest ich więcej…?

Mało kto wyobraża sobie siedzieć w plastikowym fotelu i oglądać mecz w telewizji bądź film w kinie. Jednak tak samo, mało kto zdaje sobie sprawę, że tapicerki trzeba czyścić regularnie. Nie tylko po to, aby wydłużyć ich żywot i aby cieszyły oko jaśniejszym odcieniem, lecz przede wszystkim po to, aby pozbyć się z nich nagromadzonych nieczystości, które bezpośrednio zagrażają zdrowiu człowieka.

Korzyści z takich zabiegów czyszczących są nie współmierne. Powierzchnie zostają dogłębnie oczyszczone i pozostają na długo czyste oraz pachnące.

Etapy czyszczenia

 1.Etap – pozbycie się kurzu- trzepanie

Etap-1 trzepanie-tapicerkiMetoda polega na usunięciu kurzu i stałych zanieczyszczeń z 25 cm w głąb gąbki. Do usuwania stosuje się szybko obrotowe, bo aż 16 tyś obr/min, turbo trzepaczki, które wyposażone są we włos końsko- wielbłądzi. Dzięki temu działają przyciągająco na drobiny kurzu, a nie powodują rozdmuchania, tak jak w przypadku włosa plastikowego. O skuteczności metody, która wyznacza powodzenie dalszych etapów, świadczy „test lampki”. Polega on na uderzeniu z dużą siłą w powierzchnie tapicerki. Jeśli z tapicerki nie wyleci kurz, oznacza to, że wytrzepanie przebiegło pomyślnie i dopiero teraz jest sens przechodzić do kolejnego etapu. W przeciwnym razie, cały brud, który został w gąbce wyjdzie po niedługim czasie od prania.

2.Etap – naniesienie środka piorącego metodą pre-spray

Etap-2 pre_sprayPo usunięciu suchych zabrudzeń należy doprowadzić do rozpuszczenia brudu, który znajduje się na tapicerce. Pojęcie „rozpuszczanie brudu” używane jest tu w znaczeniu potocznym i w zależności od rodzaju brudu oznacza oddzielenie brudu od włókna. Choć ta metoda potrzebuje paru minut na reakcję, to jednak bez niej, efekt czyszczenia, będzie mniej skuteczny.

 

 

3.Etap – pranie metodą ekstrakcyjną

Etap-3-czyszczenie-ekstrakcyjne-tapicerkiPo rozpuszczeniu brudu należy go w jakiś sposób usunąć z tapicerki. Najskuteczniejszą metodą jest wypłukanie i odsysanie brudu. Wypłukujemy rozpuszczony brud wielofunkcyjnym ekstraktorem. Potężna pompa natryskowa osiągający moc 83bar (regulowana) w połączeniu z mocną trzykomorową turbiną ssącą, pozwala wypłukiwać zabrudzenia z doskonałym efektem końcowym. Pozostawia zaledwie wilgotną powierzchnie i nie wlewa wody w gąbkę. Dzięki temu w sprzyjających warunkach czas schnięcia nie przekracza 1,5h.

 

 

Galeria