Zadzwoń do nas:
+48 604 39 67 67


Napisz do nas:
powerwashers.psc@gmail.com

Czyszczenie marmurów

Marmur to skała pochodzenia wapiennego. Jest dość miękką skałą, przez co bardzo łatwo go schodzić, co oznacza, że marmur szybko nasiąka brudem. Dzieje się tak dlatego, że jest to kamień porowaty i niczym wierzchnia warstwa gąbki, zatrzymuje w sobie brud. Rozwiązaniem na utrzymanie czystości z pozoru mogłaby być szorowarka, która daje zadowalający efekt dla oka. Niestety nie wypłukuje ona brudu z porów kamienia, a jedynie wyciera jego zewnętrzną część. Najskuteczniejszą metodą jest wyczyszczenie marmuru przy użyciu dużego ciśnienia wody z jednoczesnym jej odessaniem. Nasza firma stosuje ekstraktor, który znakomicie radzi sobie z tym problemem, a specjalnie zaprojektowana końcówka do tego typu powierzchni idealnie rozwiązuje problem brudnego kamienia.

Etapy czyszczenia:

Etap 1 – odkurzenie powierzchni z całkowitym jej odpyleniem. Do tego procesu stosuje się specjalne odkurzacze wyposażone w szczotki z włosiem naturalnym.

Etap 2  – zastosowanie pre-spray

Jest to rozprowadzenie środka chemicznego, tak aby wszedł w reakcję z brudem w porach kamienia oraz doprowadził do jego rozpuszczenia, czyli oddzielenia od czyszczonej powierzchni.

Etap 3 – wypłukanie brudu metodą ekstrakcyjną

Metoda ta wymaga użycia specjalistycznego oprzyrządowania. Polega ona na wypłukaniu pod dużym ciśnieniem oraz różnym kątem, pozostałości chemii i oddzielonego brudu z jednoczesnym wessaniem.

Etap 4 – impregnacja hydrofobowa,

Wilgoć jest jednym z najbardziej destrukcyjnych czynników wpływających na trwałość marmurów. Duża część uszkodzeń jest bezpośrednio lub pośrednio związana z pochłanianiem wilgoci przez materiały. Dlatego tak ważne jest profesjonalne zaimpregnowanie kamienia, które polega na wprowadzeniu impregnatu w kamień, dzięki temu preparat nie zostaje na zewnątrz, a kamień zabezpieczony jest od środka. Takie działanie zapewnia, że kamień mimo wszystko oddycha, a jednocześnie nie przepuszcza wody. Dzięki zabezpieczeniu podłogi warstwą akrylowo-polimerową na jej powierzchni pozostaje przejrzysta powłoka, odporna na działanie wody. Powłoka ta posiada również własności antypoślizgowe. Niewątpliwą zaletą zastosowania tego typu ochrony podłogi jest jej estetyczny wygląd oraz zdecydowanie przedłużona żywotność.