Zadzwoń do nas:
+48 604 39 67 67


Napisz do nas:
powerwashers.psc@gmail.com

Czyszczenie powierzchni twardych

Wydawać by się mogło, że powierzchnie twarde w przeciwieństwie do grubych dywanów są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu czystości… to prawda, ale tylko pod jednym warunkiem, że czyszczone są w sposób profesjonalny.

Badania ujawniły, że powierzchnie te zawierają bardzo dużo niepożądanych substancji zagrażających zdrowiu i życiu człowieka. Znajdują się na nich m.in. : azbest, bakterie coli, chemikalia, pozostałości oleju, martwy naskórek, roztocza, ich odchody (alergeny)oraz martwe ciała, ciała wszy, sierść, odchody i wiele innych. Są bardzo niebezpieczne dla ludzi podatnych na tego typu zagrożenia, natomiast na ludzi zdrowych mogą działać alergizująco. Z czasem dochodzi do dużego nagromadzenia tych czynników. Uwidacznia się to pod postacią przysłowiowego brudu. Kiedy podłoga jest nowa, łatwo zauważyć jej czystość. Fugi wyraźnie wyglądają na czyste. Jednak z upływem czasu, pomimo sprzątania, podłoga staje się brudna, fuga wyraźnie zmienia kolor. Coś co kiedyś było łatwe w sprzątnięciu teraz jest praktycznie nie do wyczyszczenia.

Dlaczego tak się dzieje?  Niestety wszystkie te stworzenia, zarazki i wirusy są pielęgnowane przez Ciebie. Sposób w jaki próbujesz się ich pozbyć, nie jest właściwy. Struktura powierzchni twardych nie jest idealnie gładka, w wielu przypadkach są to porowate powierzchnie, które szybko chwytają brud. Paradoksalnie kolejne mycie podłogi za pomocą mopa i wiadra tylko utwierdzają ten brud.

Co zatem zrobić aby pozbyć się tego problemu?

Są dwa rozwiązania… zakryj_plame

do-nas

 

Jak działamy?

Nasze profesjonalne czyszczenie płytek i sprzątanie opiera się na kilku fazowym procesie. Po pierwsze, zastosowanie metody pre- spray, czyli łagodnego alkalicznego roztworu i pozostawienie do wchłonięcia przez około 15 minut.  W ciężkich przypadkach zabrudzenia używamy urządzenia wcierającego środek chemiczny, dzięki temu ta wstępna obróbka rozluźnia nagromadzony głębiej brud, tłuszcz i zanieczyszczenia, oraz przygotowuje powierzchnię dla naszego procesu czyszczenia.  Alkaliczny roztwór nie wytwarza żadnych szkodliwych oparów, dlatego zwykła wentylacja usuwa łagodny zapach w ciągu kilku minut od zakończenia zadania.  W razie potrzeby używamy również bezpiecznych i łagodnych kwasów w celu usunięcia zabrudzenia.

Kolejną fazą jest Turbo mycie.  Stosujemy system czyszczenia pod ciśnieniem zaprojektowany specjalnie do wszelkich powierzchni twardych. Urządzenie jest w stanie podgrzać wodę do100 stopni w celu zmiękczenia zanieczyszczeń i generować ciśnienie wody od 600 do 1200 MPa.   Przekonasz się, że w większości sytuacji nasz proces przywraca powierzchniom oraz fugom od 85 do 90 procent ich pierwotnego wyglądu. Niektóre plamy, (czerwone wino, musztarda, barwniki, itp.) nie dają się usunąć ponieważ zabarwiły strukturę. Jednakże połączenie chemii, ciepła, ciśnienia wody oraz ssania usuwa większość plam. Zobacz jak działa nasz system na filmie.Kolejnym etapem jest pozostawienie posadzki do wyschnięcia tak aby ustalić czy uszczelnienie podłogi jest właściwe. Możemy uszczelnić podłogę korzystając albo z impregnowania lub miejscowego uszczelnienia.  Impregnacja i uszczelnianie ma na celu zapobiegać ponownemu wypełnianiu porów brudem. Tworzy się swoista bariera ochronną. Uszczelniacz w żaden sposób nie zmienia wyglądu podłogi.

Ostatnią fazą naszej pracy jest instruktaż dla państwa personelu, sprzątaczki, osób odpowiedzialnych za czystość, w jaki sposób dbać o wyczyszczone powierzchnie, aby jak najdłużej zachowały blask i czystość. Poinstruujemy w jaki sposób nie rozbijać uszczelniacza. Ponadto, skontaktujemy się z państwem w umówionym terminie, aby zaoferować nasze usługi. W razie potrzeby wykonać retusz czyszczenia i ponownego zamykania porów. Regularny program konserwacji będzie utrzymywać podłogę w doskonałej kondycji i wyglądzie.

Czyszczenie bardzo zabrudzonych płytek